Kupuj i śpij spokojnie. U nas zyskujesz aż 45 nocy bezpłatnego testowania materaca!

Zasypiaj bez mrugnięcia okiem

11 października, 2023,

Nocą łóżko staje się centrum domowego świata, w którym poduszka stanowi ważny element. Jak wybrać odpowiedni model, żeby się efektywnie wysypiać? Mamy kilka podpowiedzi.

Wnętrze poduszki prawdę Ci powie

Zacznijmy od najważniejszego, czyli wypełnienia. Na rynku dostępne jest wiele poduszek, które różnią się wnętrzem. Możemy zdecydować się na produkt, którego serce stanowią syntetyki, pianka lub materiały naturalne. W naszej ofercie posiadamy m.in. poduszki puchowe, poduszki syntetyczne oraz poduszki z wypełnieniem z pianki termoelastycznej. Wybór ten niepozornego to pierwszy rzut oka produktu to nie lada wyzwanie. Powinien być dyktowany upodobaniami oraz indywidualnymi oczekiwaniami związanymi  z komfortem snu.

Jaką poduszkę wybrać?

Najbardziej dopasowana do kształtu kręgosłupa jest poduszka profilowana, która dzięki zróżnicowanej wysokości zapewnia najlepsze podparcie dla szyi. Takie rozwiązanie zastosowaliśmy między innymi w poduszce Memory, która posiada specjalne wgłębienie. Poduszka płaska za to będzie wyborem, który pozwala na użytkowanie obu stron. Pamiętajmy, by nie wybierać zbyt wysokiej poduszki, bowiem w takim przypadku dochodzi do nadmiernego zgięcia mięśni szyi.
pod4 652559861aafe

Jaka poduszka będzie najlepsza?

Nie ma jednego modelu poduszki, która spełni oczekiwania wszystkich użytkujących. Jednakże najbardziej uniwersalnym wyborem jest model z pianki termoelastycznej. Za sprawą wyjątkowych właściwości dopasowuje się do sylwetki zapewniając optymalny komfort odpoczynku.
pexels andrea piacquadio 3768879

Kiedy wymienić poduszkę?

Ze względów higienicznych zaleca się, żeby poduszkę wymieniać co 12-18 miesięcy. Maksymalny czas użytkowania jednego modelu nie powinien przekraczać 2 lat. Pamiętajmy też to, by naszą poduszkę poddawać właściwym zabiegom higienicznym. Warto wybierać te modele, które mają zdejmowany pokrowiec. Istotne jest także regularne wietrzenie, szczególnie w okresie zimowym, kiedy ujemne temperatury skutecznie likwidują rozwój roztoczy.
Szukasz najlepszej poduszki

Śpij wygodnie

Poduszka to ważny element wyposażenia sypialni. Często już jako dzieci nie potrafimy rozstać się z tą ulubioną. Warto więc wybrać model, który będzie odpowiadał naszym indywidualnym indywidualnym preferencjom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do kasy
Brak produktów w koszyku!