Kupuj i śpij spokojnie. U nas zyskujesz aż 45 nocy bezpłatnego testowania materaca!

Jaki materac, piankowy, czy sprężynowy?

5 lutego, 2024,

Materac piankowy czy sprężynowy?

Pokaż kotku, co masz w środku, czyli odpowiedzmy sobie na najważniejsze pytanie wśród kupujących materac. Materac piankowy czy sprężynowy? Oto jest dylemat, który nierzadko spędza sen z powiek. A przecież o dobry i spokojny sen tu chodzi. Jeśli więc zastanawiacie się, jaki model wybrać, czym się różni konstrukcja piankowa od sprężynowej oraz, która opcja będzie dla Was właściwsza, zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

2 2

Materac piankowy – niebiański komfort snu

Zacznijmy od definicji. Czym jest materac piankowy? To model, który jest złożony z jednego lub kilku warstw pianki o unikalnych właściwościach. W przeciwieństwie do materaca kieszeniowego nie posiada rdzenia z wkładu sprężynowego. W odczuciach większość materacy piankowych daje wrażenie komfortu i otulenia. Dla osób, które przy tego typu modelach chcą mieć bardziej sprężystą powierzchnię spania polecane są te w wkładem z pianki HRMaterace piankowe układają się pod ciało, dzięki czemu podział na strefy twardości tworzy się naturalnie pod wpływem zróżnicowanego nacisku naszego ciała. Jedną z głównych ich zalet  jest ich zdolność do równomiernego rozkładu ciężaru ciała, co może przynieść ulgę w przypadku dolegliwości kręgosłupa czy bólów mięśniowych. Ponadto, materace piankowe są mniej dynamiczne w odczuciach, co przekłada się na komfort snu. Pianki posiadają unikalne właściwości, co wpływa na odczucia podczas nocnego odpoczynku. W zależności od indywidualnych preferencji możemy zdecydować się na dodatek visco, która zapewnia uczucie otulenia i delikatnego grzania lub warstwę hydrożelu zapewniającego subtelne wrażenie chłodzenia.

1 4

Materace piankowe świetnie sprawdzają się w przypadku osób młodych i aktywnych, których organizmy wciąż się rozwijają. Modele złożony z pianki będą również dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy szukają materaca o niewielkiej wysokości. Z uwagi na unikalne cechy pianek można zdecydować się na model z pianki termoelastycznej, która pod wpływem ciepła ciała dopasuje się do sylwetki lub na przykład materac z pianki wysokoelastycznej, która zapewnia maksymalne podparcie. Do wyboru mamy też cieszące się dużym uznaniem klientów materace lateksowe, zawierające w swoim składzie piankę lateksową. Jej zbita struktura nie chłonie kurzu i zapobiega gromadzeniu się różnych mikroorganizmów wewnątrz materaca. Materace z wkładem z pianki będą też doskonałym wyborem do łóżek dziecięcych. Naszym hitem w tym segmencie wiekowym użytkowników jest na przykład model Komedy.

 

1 3

 

Materac sprężynowy nowoczesna klasyka

Z kolei serce materacy sprężynowych,( dokładniej najpopularniejszych obecnie materacy kieszeniowych), stanowi najczęściej zamknięta w osobnych kieszonkach sprężyna. Tego typu modele są bardziej dynamiczne w odczuciu, dzięki czemu zapewniają stabilne podparcie i dużą elastyczność. Co to oznacza dla użytkownika? Każda sprężyna zamknięta jest w osobnej kieszonce, co niweluje przenoszenie drgań podczas zmian pozycji na osobę śpiącą obok. Są bardziej bujne, ale też zapewniają większą odporność nawet na duże siły nacisku, świetnie sprawdzą się więc u osób z nadwagą. Jedną z zalet materacy sprężynowych jest świetna cyrkulacja powietrza, co wpływa na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała i zapobiega przegrzewaniu się podczas snu.

4 1

Materace sprężynowe są bardzo odporne na odkształcenia. Dzięki temu mogą dłużej zachowywać swoją pierwotną formę i zapewniać optymalne wsparcie. Materace kieszeniowe podzielone są na strefy twardości, co zapewnia optymalne wsparcie poszczególnym odcinkom kręgosłupa. Z tego względu nie są dedykowane dzieciom i osobom poniżej 150 cm wzrostu, bowiem wówczas poszczególne fragmenty sylwetki mogą znajdować się poza dedykowanym ich potrzebom strefom.

 

2 1

 

Materac piankowy i sprężynowy w jednym

A co dla niezdecydowanych? Czy istnieje rozwiązanie pośrednie pomiędzy tymi dwoma typami materacy? Owszem! To materace hybrydowe, które zbudowane są z wkładu sprężynowego i przynajmniej dwóch warstw pianek. To kompromis i doskonałe rozwiązanie dla osób szukających połączenia zalet materacy piankowych i sprężynowych. Materace hybrydowe są doskonałą propozycja dla osób szukających ponadprzeciętnej wygody i szukają bardziej miękkich w odczuciach powierzchni spania niż klasyczne materace sprężynowe. Doskonałym wyborem dla takich klientów może okazać się na przykład nasz bestsellerowy materac Kysmet. Ale wróćmy do pytania wyjściowego…

3 2

 Jaki materac wybrać, piankowy czy sprężynowy?

Ostateczny wybór między materacem piankowym a sprężynowym zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika. Jeśli cenisz wygodę i dopasowanie się do kształtu ciała, materac piankowy może być lepszym wyborem. Z drugiej strony, jeśli priorytetem jest solidne podparcie kręgosłupa i trwałość, materac sprężynowy może być bardziej odpowiedni. Warto rozważyć również preferencje dotyczące twardości materaca oraz ewentualne problemy zdrowotne.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji możesz skontaktować się z naszym fizjoterapeutą, który pomoże Ci znaleźć idealny materac dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji snu.

3 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do kasy
Brak produktów w koszyku!