Rabaty do 70% i aż 45 nocy testowania materaca!

Jaki materac dla młodzieży?

11 września, 2023,

Młody, rozwijający się organizm ma szczególne potrzeby również w zakresie odpoczynku. Dlatego wybór odpowiedniego materaca dla nastolatka często jest niełatwym zadaniem. Jak kupić właściwy model, który zapewni naszej latorośli odpowiednie warunki do regeneracji nawet po najcięższym dniu? Mamy dla Was kilka porad.

Okres nastoletni to czas intensywnego rozwoju organizmu w życiu człowieka. W tym czasie pojawiają się pewne nawyki w sposobie poruszania się i odpoczynku. Niewłaściwie, wypracowane w tym czasie wzorce które często skutkują wadami postawy, które mają wpływ na zdrowie w przyszłości. Dlatego tak istotne jest, żeby rodzice nastolatków obserwowali swoje latorośle pod kątem ewentualnych nieprawidłowości, dbali o to, by dzieci były aktywne fizycznie oraz miały warunki do spokojnego i komfortowego i zdrowego snu. I właśnie w tym momencie powinniśmy pomyśleć o materacu, który będzie tylko tylko trwały i dobry pod kątem jakości, ale przede wszystkim dostoswany do potrzeb młodego organizmu wspomagając jego efektywną regenerację oraz kształtowanie właściwej postawy ciała.

Jak wybrać odpowiedni materac?

Wybór materaca dla młodej, aktywnej osoby, może stanowić nie lada wyzwanie. Pamiętajmy, że okres nastoletni to czas intensywnego wzrostu i rozwoju poszczególnych partii ciała, co skutkuje zmianą wymiarów ciała i wagi. Długość materaca powinna wynosić przynajmniej 20 cm więcej niz długość ciała jego użytkownika, jednak myśląc o materacu dla nastolatka dobrą decyzją będzie wybór modelu, który ma 200 cm długości, dzięki czemu posłuży naszej latorośli dłużej.

Odpowiednia twardość

Użytkownicy zarówno ci młodsi jak i starsi mają indywidualne preferencje pod kątem twardości. W przypadku młodych osób warto, jednak pamiętać, że zbyt miękkie podłoże do snu może skutkować wadami postawy. Z kolei nadmiernie twardy materac może skutkować niskim komfortem wypoczynku. Dlatego trzeba zachować odpowiedni balans, który pozwoli zachować kompromis, który zapewni zdrowy i wygodny sen. Pamiętajmy o tym, że jeśli łóżko poza funkcją spania ma spełniać również rolę miejsca do spędzania wolnego czasu powinniśmy wziąć to pod uwagę podczas zakupu. Takie użytkowanie materaca będzie skutkowało siadaniem na krawędzi, dlatego warto wybrać materac nieco twardszy, który nie będzie się wygniatał.

Projekt bez nazwy 22

Waga wyboru

Poza preferencjami podczas zakupów powinniśmy zwrócić uwagę na budowę ciała naszego dziecka. Jeśli młody człowiek ma drobną sylwetki, nie ma tendencji do tycia, to optymalny będzie dla niego model H2, który dedykowany jest osobom w przedziale wagowym 50-70 kg. . Jeśli, jednak nasz nastolatek należy do tych cięższych, ma tendencje do szybkiego wzrostu wagi lepszym wyborem może okazać się materac o twardości H3 (70-85 kg) lub nawet H4 (85-100 kg) .

Jaki materac dla nastolatka?

Myśląc o produkcie dla młodzieży potrzebujemy materaca wielozadaniowego. Dlatego ciekawą propozycją dla dorastających użytkowników może okazać się model Sudom, który posiada nowoczesną piankę masującą oraz hipoalergiczną piankę lateksową. Ciekawym wyborem może być też model Kyddie, którego rdzeń zbudowany jest ze strefowanego wkładu sprężynowego multipocket do aż 500 sztuk na metr kwadratowy, co zapewnia właściwe podparcie ciała podczas snu. Hipoalergiczna pianka lateksową w duecie z pianką poliuretanową zapewniają najwyższy komfort odpoczynku. Na uwagę w kontekście młodzieży zasługuje również materac Hasan, który posiada zbudowaną z miliona pęcherzyków piankę HR, która zapewnia precyzyjne dopasowanie do kształtu ciała.

Projekt bez nazwy 23

Zapytaj specjalisty

Trudno Ci zdecydować, jaki materac wybrać dla nastolatka? W takim razie zapraszamy do skorzystania z konsultacji z naszym fizjoterapeutą. Umów się na rozmowę, podczas której nasz specjalista wybierze optymalny model materaca dla Twojego dziecka. Formularz zgłoszenia wypełnisz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do kasy
Brak produktów w koszyku!