Kupuj i śpij spokojnie. U nas zyskujesz aż 45 nocy bezpłatnego testowania materaca!

Jak czyścić materac?

2 stycznia, 2024,

Noworoczne porządki to idealny sposób na to, by wprowadzić powiew świeżości do każdego wnętrza. O ile uporządkowanie szafek czy zmycie podłóg nie wiąże się z żadnymi dylematami, to w przypadku czyszczenia materaca często pojawiają się wątpliwości? Jak czyścić materac? Mamy kilka wskazówkę, dzięki czemu Wasz materac będzie odświeżony w szybki i bezpieczny dla jego struktury sposób.

Zadbanie o higienę materaca to podstawa spokojnego i zdrowego snu. Jak to zrobić szybko, bezpiecznie i skutecznie? W warunkach domowych mamy kilka sposobów na to, by efektywnie wyczyścić miejsce, w którym spędzamy 1/3 naszego życia, czyli łóżko.

Wietrzenie to podstawa

Podczas snu nasze ciało się wytwarza naturalne wydzieliny, które mogą wnikać w powierzchnię materaca. Ponadto w pomieszczeniu nosi się kurz i wilgoć, które również mogą stanowić źródło zanieczyszczeń. Często w materiał przechodzą również zapachy. Dlatego podstawą właściwej pielęgnacji materaca jest jego regularne wietrzenie. Warto cyklicznie zdejmować pokrowiec z materaca, co usprawni cyrkulację powietrza, odprowadzając nadmiar wilgoci.

3

O jak odkurzanie

Skutecznym zabiegiem pielęgnacyjnym może być też standardowe odkurzanie. Ta pozornie prosta czynność usuwa powierzchniowe zabrudzenia takie jak kurz i roztocza, które wnikają w strukturę poszycia. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasza skóra nie styka się z potencjalnymi alergenami, które mogą powodować podrażnienia. Powierzchnię materaca można bez obaw odkurzać domowym sprzętem.

4

 

Plama? To nie problem!

W Matinee zdajemy sobie sprawę, jak istotna higiena podczas snu. Dlatego wszystkie nasze materace posiadają rozpinane pokrowce. W takim przypadku wystarczy zdjąć pokrowiec, włożyć go do pralki stosując standardowe środki czyszczące i ustawić temperaturę nie przekraczającą 30 stopni. Co, jeśli nie chcemy zdejmować pokrowca tylko szybko usunąć pojedyncza plamę?

2

Możemy posypać ją solą, a następnie zmyć zimna wodą. Skuteczna w usuwaniu trudnych plam na przykład z krwi może się okazać również papka z wody i sody poczyszczonej, która po pół godziny zostanie zmyta gąbką. Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż czyścić, dlatego dobrym pomysłem jest również używanie ochraniacza wodoodpornego, który zapobiegnie powstawaniu trudnozmywalnych plam na przykład z moczu, a jednocześnie ochroni materac przed drobnymi zanieczyszczeniami z zewnątrz takimi jak pyłki i kurz.

KUP VOUCHER PREZENTOWY4

 

Czyszczenie materaca to istotny proces, który przeprowadzony regularnie zajmie zaledwie kilka minut. Dlatego warto pamiętać o tym, by miejsce spania poddawać regularnym zabiegom higienicznym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do kasy
Brak produktów w koszyku!