Wiosną rabaty rosną! Zakupy teraz nawet o 70% taniej i z darmową dostawą.

Materac z kokosem — czy warto?

8 lutego, 2023,

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się materace z wkładami kokosowymi. Popyt na ten owoc trwa już od jakiegoś czasu, a jego właściwości wykorzystuje zwłaszcza rynek kosmetyków. Jednak fakt, że jest to surowiec naturalny, skusił też branżę materacową.

Czym jest włókno kokosowe? 

W materacach stosuje się włókno kokosowe, które pozyskuje się ze skorupy orzecha kokosowego. Sprasowane włókno najczęściej łączy się mleczkiem lateksowym, dla większej elastyczności i jednolitości.

Właściwości włókien kokosowych:

  • poprawiają cyrkulację powietrza we wnętrzu materaca,
  • są sztywne i trwałe, dzięki czemu stabilizują jego konstrukcję, 
  • zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów, bakterii i roztoczy.

Materace z kokosem — zaletywlokno kokosowe

Materace wzmocnione włóknami kokosowymi wyróżniają się przede wszystkim większą twardością, dzięki czemu zapewniają stabilne podparcie kręgosłupowi i zapobiegają zapadaniu się. Jednak właśnie ze względu na twardość materacy kokosowych nie poleca się osobom, które preferują spanie na miękkich powierzchniach. 

Materace, które w swojej budowie mają wkład kokosowy, są przede wszystkim bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcanie się i inne uszkodzenia, nawet w czasie długotrwałego użytkowania. Ich niewątpliwą zaletą jest też zwiększona cyrkulacja powietrza pomiędzy komponentami. 

Rodzaje materacy kokosowych

Mata kokosowa może być łączona zarówno z piankami, jak i sprężynami. Dobór komponentów nie jest niczym ograniczony. Im więcej dobrej jakości materiałów, tym komfort wypoczynku jest większy. 

Materac Matinee Segud kumuluje właściwości kieszeniowego wkładu multipocket, sprężystej pianki HR i usztywniającej maty kokosowej. Dzięki aż 500 sprężynom na m² materac posiada więcej precyzyjnych punktów podparcia a pianka HR zapewnia wysoką elastyczność i precyzyjnie dopasowuje się do kształtu ciała. Z kolei warstwa z orzecha kokosowego zwiększa jego twardość i rozprasza ciężar ciała na wszystkie sprężyny, dzięki czemu jest bardzo trwały. Takie połączenie zapewnia niesamowity komfort snu. 

Zobacz więcej materacy kokosowych Matinee: tutaj.

Czy warto kupić materac z kokosem? 

Materace z kokosem poleca się:

  • wszystkim tym, którzy lubią spać na twardych powierzchniach,
  • osobom, które są cięższe i chcą uniknąć wrażenia zapadania się w materac,
  • młodszym użytkownikom; w połączeniu z pianką wysokoelastyczną mata kokosowa zapewni idealne podparcie podczas snu.

Podsumowując, szukając twardego materaca, wytrzymałego i dobrą wentylacją, warto zwrócić uwagę na te z wkładem kokosowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do kasy
Brak produktów w koszyku!