Kupuj i śpij spokojnie. U nas zyskujesz aż 45 nocy bezpłatnego testowania materaca!

Materac kieszeniowy — czy warto? 

8 lutego, 2023,

 

Myśląc o materacach sprężynowych, często pojawia nam się skojarzenie ze starymi, niewygodnymi łóżkami i ze sprężynami wbijającymi się boleśnie w ciało. Niestety stare modele charakteryzowały się prostą budową. Były wypełnione sprężynami w kształcie klepsydry, połączonymi ze sobą sztywnym drutem, przez co nacisk położony na jednej części materaca był odczuwalny na całej powierzchni.

 

Materace kieszeniowe — charakterystyka 

 

roznice kieszeniowy

 

Nowe modele materacy sprężynowych są zbudowane z mnóstwa walcowatych sprężynek zamkniętych w indywidualnych kieszonkach. W materacach kieszeniowych wszystkie sprężyny pracują niezależnie od siebie, dzięki czemu problem z odczuwaniem ruchów drugiej osoby zniknął. 

 

Dzięki elastyczności punktowej materace kieszeniowe idealnie dopasowują się do krzywizn kręgosłupa. Co więcej, można w nich zastosować tzw. strefy, które różnią się pomiędzy sobą twardością. Odpowiadają one budowie anatomicznej ciała, które w określonych partiach w czasie snu mocniej naciska na materac. 

 

Strefy twardości materaca 

 

W materacach Matinee jest aż 7 stref twardości, dzięki którym kręgosłup jest zawsze prawidłowo ułożony i podtrzymany, kiedy śpimy. 

 

Zalety strefowej budowy materaca: 

  • wsparcie kręgosłupa, a tym samym większy komfort odpoczynku, 
  • precyzyjne dopasowanie do ciała,
  • pomoc w niwelowaniu bólów pleców i mięśni. 

 

Nowoczesne materace kieszeniowe mają też warstwy wykonane z pianek termo- lub wysokoelastycznych czy lateksowych, które zapewniają jeszcze wyższy komfort snu. 

W sklepie Matinee znajdują się także materace dwustronne — o dwóch różnych twardościach, w których pianka znajduje się po obu stronach warstwy sprężynowej, dzięki czemu można go swobodnie obracać. 

 

Materace multipocket 

 

wklad strefowany

Często dostajemy pytania o to, czym różni się materac multipocket od standardowego kieszeniowego. Główną różnicą jest ilość sprężyn. W materacach kieszeniowych jest to około 262 szt./m², natomiast w modelach multipocket aż 500 szt./m². 

 

Co daje materac multipocket? 

  • im więcej sprężyn, tym lepsze dopasowanie do krzywizn kręgosłupa,
  • każda kolejna kieszonka ze sprężyną to dodatkowy punkt podparcia,
  • większa liczba sprężyn to wyższa jakość odpoczynku i lepsza regeneracja. 

 

Wszystkie materace dostępne są w kilku twardościach, dzięki czemu wybierzesz taki, który będzie odpowiadał Twojej wadze, wzrostowi i preferencjom. Jeżeli będziesz miał wątpliwości, możesz za darmo skonsultować się ze specjalistą Matinee, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże podjąć decyzję. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do kasy
Brak produktów w koszyku!