Rabaty do 70% i aż 45 nocy testowania materaca!

Materac dla pary — jaki wybrać?

12 maja, 2023,

Urządzacie sypialnię i stoicie przed wyborem materaca, ale nie wiecie, na co zwrócić uwagę? Być może macie zupełnie inne oczekiwania i preferencje, co jeszcze bardziej utrudnia podjęcie decyzji. Nasuwa się pytanie: jak osiągnąć kompromis? Czym kierować się przy wyborze materaca dla dwojga?

 

Zobacz materace dla par

 

Materac dla dwojga — czyli właściwie jaki?

Idealny materac dla pary to taki, który spełnia oczekiwania obydwóch osób, zapewniając im odpowiedni komfort. Trzeba zacząć od tego, żeby przeanalizować swoje potrzeby i preferencje. Najistotniejsza jest kwestia wagi. Jeżeli nie różnicie się znacznie pod tym względem i oboje mieścicie się w podobnym przedziale, to dużo łatwiej będzie Wam znaleźć idealnie dopasowany materac. Pozostanie tylko wybrać dobrą twardość (więcej na ten temat znajdziecie tutaj: Jak wybrać twardość materaca?).

Materac dla dwóch osób o różnej wadze

Jeżeli różnica w wadze jest znaczna — 30 czy 40 kg, to jest nikła szansa na to, że wyśpicie się na powierzchni o jednej twardości. Wtedy najlepiej zdecydować się na dwa różne materace 80×200 — pamiętajcie tylko o tym, żeby miały podobną wysokość. Dzięki temu oboje będziecie czuć się komfortowo i unikniecie bólów kręgosłupa i mięśni. Przy dwóch pojedynczych materacach może pojawić się dyskomfort związany ze szparą pomiędzy nimi. Rozwiązaniem jest dokupienie cienkiego materaca nawierzchniowego, który wyrówna powierzchnię i zapobiegnie zapadaniu się w ,,dziurę”.

Jaki rozmiar powinien mieć materac dla pary?

Zasadniczo — im większy materac, tym lepiej. Wszystko zależy od tego, ile macie miejsca w sypialni, ale warto wybrać taki rozmiar, żeby każde z was miało odpowiednio dużo miejsca na swobodny odpoczynek. Materac 160×200 powinien w zupełności wystarczyć (chyba że macie dużo miejsca i chcecie wybrać 180 lub 200×200, to nic nie stoi na przeszkodzie!). Mniejszy może się okazać przyczyną niechcianych nocnych przepychanek.

Materace dla dwojga — jakie wypełnienie wybrać?

Dobrym wyborem dla pary będzie materac z wkładem multipocket. Pracujące niezależnie od siebie sprężyny kieszeniowe sprawią, że powierzchnia nie będzie falować, co niweluje odczuwanie ruchów drugiej osoby w nocy. Takie materace dopasowują się też do kształtu ciała, dzięki czemu stabilnie podbierają kręgosłup na każdym odcinku.

Parom poleca się też materace lateksowe, które mają wysoki poziom wentylacji (a przecież nasze ciała cały czas się pocą i wydzielają ciepło). Porowata struktura lateksu zapewnia odpowiednią przewiewność, dzięki czemu wewnątrz materaca nie rozwijają się bakterie i nie gromadzi kurz czy roztocza. Pianka lateksowa jest sprężysta i wyróżnia się elastycznością punktową, co oznacza, że odkształca się jedynie w miejscu nacisku i dopasowuje do naturalnych krzywizn ciała.

Jaki materac jest najlepszy dla pary?

Najlepszy materac to taki, który zapewni Wam komfort odpoczynku. Oprócz odpowiedniego rozmiaru i twardości ważne jest też to, czy będziecie odczuwać w nocy wiercenie się partnera. Dlatego warto zdecydować się na model ze sprężynami kieszeniowymi, pianką termoelastyczną lub lateksową, które dzięki swoim właściwościom skutecznie zapobiegają przenoszeniu się ruchów po materacu.

Potrzebujesz pomocy w doborze materaca? Skontaktuj się z ekspertami od zdrowego snu Matinee: sklep@matinee.pl, +48 519 030 995.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do kasy
Brak produktów w koszyku!