Zastanawiacie się jaki materac wybrać dla dziecka? Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo i wygodę, a szczególnie dużą wagę przykłada do jego zdrowia, a także higieny i komfortu snu. Wypoczęte dziecko jest pełne energii i potrafi skupić się na codziennych obowiązkach, a dobrze dobrany materac sprawia, że nie ma żadnych problemów z zasypianiem. W trosce o zdrowy sen naszych najmniejszych Klientów polecamy materace w linii Standard, Comfort i Premium adresowane do dzieci.

fotolia_133205112.jpg

1. Czy materac sprężynowy (kieszeniowy) jest odpowiedni dla dziecka?

Tak. Sprężyny kieszeniowe świetnie dopasowują się do zmieniającej się wagi dziecka, można powiedzieć, że sprężyny rosną razem z dzieckiem. Jest to możliwe, dzięki indywidualnej pracy każdej z nich. Gwarantują one prawidłowe podparcie kręgosłupa, niezależnie od pozycji w której śpi dziecko.

Materac sprężynowy (kieszeniowy) to zdecydowanie dobry wybór, gdy planujesz zakupuj materaca na kilka / kilkanaście lat.

* Materace sprężynowe szczególnie są zalecane dla dzieci powyżej 4 roku życia. Materace kieszeniowe posiadają 7 stref podparcia. W początkowej fazie wzrostu dziecka nie odgrywają one większej roli, gdyż nakładany nacisk na materac jest niewielki, ale nabierają na znaczeniu gdy dziecko wchodzi w fazę intensywnego wzrostu.

2. Jaką twardość wybrać: materac miękki, średnio-twardy czy twardy?

Najbardziej optymalną twardością dla dziecka jest materac o średniej twardości. Mitem jest, że dla dzieci zalecane są twarde materace. Twardy materac uciska rozwijający się kręgosłup oraz mięśnie. Uniemożliwiając odpoczynek i pełną regenerację. Dla dzieci młodszych oraz o mniejszej wadze, do 35kg można wybrać miękki materac z pianką termoelastyczną lub bardziej sprężysty z pianka lateksową. (Z pianką lateksową jest odpowiedni również dla dzieci o większej wadze.)

Dobrym rozwiązaniem dla dzieci, które lada dzień staną się nastolatkami,  są materace, które posiadają dwie różne pianki po obu stronach materaca. Jedną bardziej miękką np. termoelastyczną lub sprężystą np. lateksową, a drugą nieco twardszą z pianką podtrzymującą. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gdy dziecko podrośnie, a jego waga będzie większa materac można odwrócić na drugą stronę i nadal posiadać optymalną twardość.

Sprawdź materace: Dioryt / Selenit – materace termoelastyczne.

Sprawdź materace: Gabro / Cytryn – materace lateksowe.

materac dla dziecka

3. Materace dla dzieci z alergiami.

Coraz więcej dzieci cierpi na alergie wywoływane przez roztocza lub alergeny grzybów pleśniowych. Jeśli Twoje dziecko jest alergikiem, zapewnij mu spokojny sen i kup materac, w którym znajduje się warstwa pianki lateksowej. Materace dla dzieci z pianką lateksową mają właściwości hipoalergiczne, antybakteryjne oraz antygrzybicze, a pianka stworzona z naturalnego lateksu odpowiada za właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, gwarantując utrzymanie wysokiego poziomu higieny. W przypadku alergików sprawdzą się również materace dla dzieci, które uzupełnione zostały warstwą maty kokosowej. Jest to materiał, który utwardza konstrukcję, lecz równocześnie gwarantuje ochronę przed wilgocią, która zostaje odprowadzana na zewnątrz.

Sprawdź materace: Gabro / Cytryn – materace lateksowe dla młodszych dzieci.

Amazonit / Jaspis materace dla dzieci starszych / nastolatków.

4. Materace dla dzieci zajmujących się sportem.

Mięśnie młodych sportowców wymagają odprężenia i regeneracji po każdych treningu, dlatego materace dla dzieci zajmujących się sportem powinny być produktami wyposażonymi w matę termoelastyczną lub wysokoelastyczną, która zadba o regenerację mięśni w czasie snu.

Przykładowe materace: Active Sport, Aragonit.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych materacy. Jeśli szukasz materaca dla alergika, dziecka z wadą postawy lub sportowca, zasięgnij porady lekarza lub rehabilitanta, a następnie skontaktuj się z naszym doświadczonym konsultantem, który pomoże Ci wybrać materac dostosowany do potrzeb dziecka i zgodny z zaleceniami specjalisty.