4 miesiące temu mieliśmy przyjemność poznać Panią Hanię. Szukała materaca dla siebie i swojego męża - „nocnego wiercipiętę”. Kilka dni temu, dostaliśmy od wspomnianej Pani wiadomość e-mail i chcielibyśmy się nią z Wami podzielić. Może będzie odzwierciedleniem Waszej sytuacji? 

Pianka HR

 „(…)Uwielbiam długie wieczory z lampką winą i dobrą książką, spanie sprawia mi ogromną radość, a budzenie się z uczuciem wyspania dopełnia czarę mojego szczęścia. Jednak przez ostanie kilka lat zapomniałam jak to jest.

  W życiu mojej rodziny nadeszły zmiany – przeprowadzka, nowe miejsce pracy, konflikty rodzinne i trudności córki w zaadaptowaniu się w nowej szkole. W trakcie dnia staraliśmy się trzymać fason, jednak w nocy cały stres z nas wypływał. U mnie pojawiły się problemy z zasypianiem oraz płytki sen. Mąż, choć zasypiał dosłownie w 5 minut, to jego sen był bardzo nerwowy. Często zmieniał pozycje i nagle zrywał się z łóżka. 

  Po pewnym czasie nasze kłopoty się skończyły, ale nawyki zostały. Mąż nadal strasznie się wiercił, co dodatkowo utrudniało mi zaśnięcie, a także wybudzało w trakcie snu. By cieszyć się spokojnym snem (choć przez chwilę), zrezygnowałam z długich wieczorów i kładłam się spać przynajmniej godzinę wcześniej niż mój mąż. A lampka wina zamieniła się w kropelki nasenne :)

  Nasz materac, który zakupiliśmy do nowego domu, przechodził wszystkie stany emocjonalne razem z nami, dlatego po upływie kilu lat wymagał wymiany. Nie sądziliśmy jednak, że nowy materac może odmienić nasze nocne życie.

Zdecydowaliśmy się na zakup materaca Rodonit, skuszeni wizją niewyczuwalnych ruchów drugiej osoby :) Efekty? Nie muszę chodzić szybciej spać i mogę znów cieszyć się długimi wieczorami z lampką winna i dobrą książką. Mój mąż również na tym skorzystał, śpi spokojniej i razem budzimy się wypoczęci. (...)” 
Historia Pani Hani zainspirowała Nas do bliższego przedstawienia Wam pianki HR – wysokoelastycznej. Jak to się dzieje, że pianka wyłapuje ruchy drugiej osoby i je neutralizuje? 

Za tymi właściwościami stoi wysoka plastyczność pianki, uzyskana dzięki niejednolite, porowatej strukturze. Miliony komórek nadają jej sprężystości, elastyczności oraz szybkości. 

Pianka HR to prawdziwa Formuła 1 wśród pianek. Do swojej pierwotnej formy wraca x 2 razy szybciej niż klasyczna pianka podtrzymująca, dzięki czemu nie pozwala na rozprzestrzenię się fali drgań wywołanych zmianą pozycji. Drgania zostają „uwięzione” i „zagłuszone” w porowatej strukturze pianki. 

 Pianka zyskała nie tylko na szybkości w powracaniu do swojej pierwotnej formy, ale również na odporności na stałe odkształcenia. Reaguje na poddany ciężar i dopasowując się tak, by zapewnić najwyższy poziom komfortowego snu. 

 PS. Jeśli historia Pani Hani jest Wam bliska, zapoznaj się bliżej z materacem Rodonit.

https://matinee.pl/materace/41-materac-kieszeniowy-z-pianka-wysokoelastyczna-obustronnie-7-stref-matinee-rodonit.html