Poznaj komentarze naszych klientów

Materac Active w pokrowcu kaszmirowym

Polecam materac. Zakupiłam go niecałe 3 miesiące temu. Śpi się wygodnie, produkt zgodny z opisem i bardzo przyjemny kontakt ze sprzedającym.

(Monika B.)
Rodonit

Cieszę się, że wybrałam materac Rodonit. Pianka wysokoelastyczna jest genialna. Zakup przebiegał sprawnie i bezproblemowo.

(Dorota Jaskrawska )
Polecam.

Zdecydowałam się na wybór materaca z pianką termoelastyczną, skuszona odprężeniem i relaksem. Po ponad miesiącu użytkowania mogę potwierdzić, że faktycznie tak jest! Budzę się wyspana. :)

(Dominika Z. )
Udany zakup

Wygodny, wysoki materac. Śpi się bardzo dobrze.

(Adam Tomczak)
Materac Active w pokrowcu kaszmirowym

Polecam materac. Zakupiłam go niecałe 3 miesiące temu. Śpi się wygodnie, produkt zgodny z opisem i bardzo przyjemny kontakt ze sprzedającym.

(Monika B.)

Na chacie internetowym, czy w rozmowie telefonicznej często pada pytanie, jaki wybrać materac na ból pleców. Prowadząc statystyki zauważyliśmy, że co 3 osoba określając parametry materaca na wstępie informuje, że doskwiera jej dyskomfort w obrębie kręgosłupa.

Zaniepokojeni tym zjawiskiem postanowiliśmy w kilku krokach podpowiedzieć na co zwrócić uwagę dobierając materac dla osoby, którą bolą plecy. 

przy bólach plecowMaterac na pierwszy rzut oka stanowi jednolitą konstrukcję. To powierzchowne spojrzenie często jest bardzo mylne. Wnętrze materaca to układ różnych warstw. Stale na siebie oddziałujących. Zestawienie ze sobą odpowiednich kompozytów umożliwia uzyskanie potrzebnych właściwości materaca (np. niwelujących ból pleców), czy daną twardość.

Zastosowane warstwy wpływają również na wysokość materaca. W tym wypadku reguła jest prosta „czym wyższy tym lepszy”. Każdy zasługuje na spokojny i wygodny sen. A taki zagwarantuje materac, który wynosi minimum 18 cm wysokości.

Jeśli jednak czytasz ten artykuł to znaczy, że Twój kręgosłup stosunkowo często o sobie przypomina. Szukasz zatem materaca, który złagodzi bóle pleców lub będzie zapobiegał ich występowaniu w przyszłości. Między innymi dla takich potrzeb powstały materace, które wynoszą pond 20 cm wysokości. Posiadają solidną podstawę oraz rozbudowaną strukturę warstw.

Sercem materaca są sprężyny. Wkład sprężynowy nadaje materacowi stabilności i wytrzymałości na obciążenie, które wytwarzają ciała użytkowników. Przy bólach pleców wskazane są materace, które zawierają sprężyny kieszeniowe. Kieszenie formułują matę punktowego podparcia. Wyposażona w 7 stref nacisku sprawia, że cięższe odcinki ciała np. biodra, otrzymują wsparcie proporcjonalne do wagi. Wspomaga to zachowanie prawidłowej postawy ciała w czasie snu (nie zapada się w materac)  Jest to pierwszy element, który wspomaga walkę z bólem pleców.
W niektórych materacach zostały zastosowane dodatkowe warstwy. Mają one na celu wzmocnić jego konstrukcję lub nadać twardości. W tym celu wykorzystywana jest pianka podtrzymująca oraz mata kokosowa. Szczególnie zalecane w przypadku większej wagi oraz gdy materac dzielą dwie osoby.  Lżejsza osoba odczuwa wierzchnią warstwę, a osoba cięższa kładąca większy nacisk na powierzchnię, otrzymuje mocniejsze podparcie. Pomagając zachować równowagę konstrukcyjną materaca. 

Waga odgrywa znaczącą rolę w odczuwaniu twardości. Ten sam materac dla osoby, która waży powyżej 100 kg może być uznany za  miękki, a dla osoby ważącej poniżej 60 kg za twardy. Dzieje się tak, gdyż wymienione osoby kładą różną siłę nacisku na powierzchnię. Osoba cięższa - większy, materac mocniej się ugnie pod ciężarem. Osoba lżejsza – zbyt mały by wierzchnia warstwa zareagowała i odkształciła się w odpowiedni sposób. Zastosowanie dodatkowych warstw pozwala wyregulować odpowiednią twardość oraz pozwalają osobie cięższej korzystać z uroków spania na miękkiej powierzchni.

bol plecowWiemy już, że materac zalecany na bóle pleców wynosi powyżej 20 cm oraz zawiera sprężyny kieszeniowe. A osoby cięższe lub pary powinny zdecydować się na model, który zawierają dodatkową warstwę pianki podtrzymującej lub matę kokosową. Czas wybrać wierzchnią warstwę materaca, która decyduje o odczuciu towarzyszącym Ci po położeniu się na nim. Pianka niczym okład będzie łagodzić bóle pleców.

UWAGA! Obalamy mit!

W rozmowach z klientami często spotykamy się z poniższą prośbą: Proszę o dobranie dla mnie bardzo twardego materaca, słyszałam /em, że taki jest najlepszy na ból pleców.”

W takiej sytuacji mówimy stanowcze „NIE”! Krążący mit, że twarde materace są idealne na ból pleców, może wywołać więcej szkody, niż dobrego. 

Po pierwsze, zbyt twardy materac nie zapewni prawidłowego ułożenia ciała. Materac w miejscu ramion oraz bioder powinien lekko poddać się naciskowi, (uwaga, nie może być też zbyt miękki) doprowadzając do optymalnej pozycji kręgosłupa w trakcie snu. Ponadto zbyt twardy materac często nasila bóle pleców. Dzieje się tak, gdyż bolące miejsca są przez niego uciskane. Zastosowanie delikatniejszej warstwy wierzchniej odpręży ciało, zrelaksuje i przede wszystkim nie będzie go uciskać co zniweluje ból.

Wyjątek stanowią bardzo ciężkie urazy kręgosłupa, w których lekarz zaleca twarde powierzchnie oraz Twoje prywatne preferencje.
Spokojnie, tylko te materacowe. To na jakich powierzchniach lubisz spać jest bardzo ważne. Jeśli marzysz o niebiańskim śnie na puszystej chmurce, nie torturuj się materacem o bardzo twardej powierzchni.

przy bólach plecowBól bólowi nierówny.

Przy wyborze odpowiedniego materaca, warto zastanowić się co jest przyczyną bólu pleców. Bóle, które towarzyszą Ci po przebudzeniu lub pojawiają się rano prawdopodobnie są wywołane źle dobranym, zużytym lub uciskającym materacem. Bóle nabyte przez wady kręgosłupa / urazy przeważnie nasilają się w czasie dnia: podczas chodzenia, siedzenia, wysiłku fizycznego.

Pamiętaj, by przy poważnych urazach kręgosłupa skonsultować wybór materaca z lekarzem ortopedą lub rehabilitantem. Sam materac nie wyleczy wady kręgosłupa, może jedynie złagodzić jego ból.


Pianka termoelastyczna i lateksowa idealna na ból pleców
.

Pianka termoelastyczna (funkcjonująca pod nazwą memory / visco) –  jej właściwości sprawiają, że pod wpływem ciepła oraz wagi użytkownika idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Co ważne, będzie się ona odkształcać do optymalnego momentu. Zapewniając prawidłowe ułożenie kręgosłupa w trakcie snu. Pianka memory jest niezwykle delikatna dla ciała. Miękkie otulenie sprawia, że subtelnie wtapiasz się w jego powierzchnię. Ciało w żaden sposób nie jest uciskane co niweluje  bóle pleców. Czujesz jak każdy odcinek ciała relaksuje się. Pianka memory zalecana jest przy bólach pleców, które występują po przebudzeniu, w czasie dnia przy wykonywaniu codziennych czynności i nie są ściśle związane z poważnymi urazami kręgosłupa.

Przykładowy materac: Ametyst

Drugą zalecaną pianką jest warstwa lateksowa – cechuje się dużą sprężystością, która zapewnia szybki powrót materaca do swojej pierwotnej formy. Zapewnia wysoki poziom punktowej elastyczności, co pozwala na bardzo dobre dopasowanie się je do naturalnych krzywizn ciała, jednocześnie nie wywierając na nim ucisku. Wprowadzając ciało w stan odpoczynku. W odczuciu jest nieco mniej miękka niż pianka memory, tym samym bardziej przypadanie do gustu osobom, które preferują średnie / twarde powierzchnie. Zalecana jest dla osób, którym często wypada dysk lub cierpią na chroniczne bóle pleców.

Przykładowy materac: Diaspor

Jeśli nie jesteś pewna/y swojego wyboru, napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego materaca. Twoje zdrowie jest najważniejsze.