W momencie gdy kładziesz się spać, rozpoczyna się nowy dzień. Bardzo ważne jest by w trakcie snu zregenerować siły i dostarczyć sobie energii do działania.
7:30 – Dzwoni budzik. Czas do pracy, odprowadzić wnuczka do przedszkola, lekcja tańca, gotowanie obiadu dla rodziny, sprzątanie mieszkania, wizyta u okulisty, a popołudniu towarzyskie spotkanie z ze znajomymi  z chóru.

Nie ważne jaki plan dnia zakładasz, musisz być pełen energii by go zrealizować! Obudzić się wypoczętym i zrelaksowany, wtedy wszystko będzie wydawać się łatwiejsze i przyjemniejsze.

 materac dla osoby starszej

A jak wygląda sen osób starszych?

Jedni lubią spać długo,  inni krótko. Lecz nie każdy z Was może pochwalić się spokojnym snem. Z upływem lat, staje się on płytszy, szybciej budzicie się pod wpływem niewygodnej pozycji, zdrętwienia, czy bólu spowodowanego zaznanymi urazami lub schorzeniami.

Czy można coś na to poradzić?

Tak. Na jakość snu w dużej mierze wpływa to, na czym śpicie. Materac musi być nie tylko delikatny i wygodny ale powinien zapewniać idealne podparcie oraz odpowiednią temperaturę przez całą noc.  Materac, który będzie wykonany z najlepszej jakości komponentów spełni te warunki oraz będzie trwały.

Jak dobrać odpowiedni materac radzi nasza ekspertka  Patrycja –

1. Zadbaj o prawidłowe ułożenie kręgosłupa w trakcie snu.

Wybierz materac kieszeniowy, który zawiera matę punktowego nacisku. Co to oznacza? Zastosowanie maty o punktowym nacisku sprawia, że podparcie ciała jest rozłożone  proporcjonalnie do jego kształtu. Cięższe części jak np. głowa, ramiona czy biodra otrzymują większe podparcie. Odciąża to kręgosłup i zapewnia jego prawidłowe ułożenie. 

2. Dostosuj wagę do twardości.

Twardy materac nie zawsze oznacza zdrowy materac. Jego twardość powinna być dostosowana do wagi użytkownika. Zbyt twardy będzie uciskał ciało i nie zapewni prawidłowego ułożenia kręgosłupa. 

3. Masz problemy z krążeniem i marznięciem w nocy?

Złotym środkiem będzie pianka termoelastyczna! Dzięki swoim właściwościom  pod wpływem ciepła i nacisku idealnie dopasowuje się do kształtu Twojego ciała. zapewniając delikatną ulgę przy bólach kręgosłupa. Niwelując ucisk, zwiększa przepływ krwi dając uczucie odprężenia i zrelaksowania oraz delikatną ulgę przy bólach kręgosłupa. .

4. Jak często powinno się wymieniać materac?

Przyjmuje się wymianę materaca co 10 lat. Oczywiście, zależy to od tego jak często używasz materaca i jak o niego dbasz. Z upływem czasu naturalne materiały (kurz, naskórek, włosy itp.)gromadzą się w materacu. Dodatkowo spanie w długim okresie czasu na tym samym materacu może negatywnie wpłynąć na jego wydajność – sen będzie mniej komfortowy. W celu zagwarantowania świetnego snu, zalecamy wymianę co 10 lat.

Brzmi obiecująco? Przekonajcie się sami, że to na czym śpicie ma wpływ na to jak śpicie. Szkoda dnia na odmawianie sobie przyjemności z powodu bólu pleców czy karku. A aktywne podejście do życia to najlepsza recepta na uśmiech i radość.