Pamiętacie z dzieciństwa grę memory? A może grywacie w nią ze swoimi dziećmi? 

Dla tych co już zapomnieli o byciu od czasu do czasu dzieckiem przypomnę, że zabawa polega na znalezieniu dwóch kart, zawierających ten sam rysunek. Odkrywa się po dwie karty z rozłożonej tali. Jeśli odsłonięte karty nie stanowią pary, odkłada się je na to samo miejsce. Czynność wykonuje się na zmianę z innymi graczami.  Wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej par. W szybkim odnajdywaniu takich samych rysunków, niewątpliwe pomaga zapamiętywanie położenia kart.  Gra świetnie rozwija pamięć i uczy kojarzyć ze sobą fakty.

Co łączy piankę termoplastyczną z tą prostą grą? Pamięć.

Pianka termoplastyczna, zwana bardzo często pianką memory, bez wątpienia byłaby mistrzem w tej grze. Dlaczego?

a) Idealnie kojarzy fakty.

b) Posiada świetną pamięć.

Zastanawiacie się pewnie w czym tkwi jej geniusz  - już tłumaczę.

Na tle innych pianek, wyróżnia się niebywałą wrażliwością na temperaturę. Pod wpływem ciepła staje się elastyczna. Ciepło waszego ciała, przenika w warstwy materaca sprawiając, że pianka dopasowuje się do waszego sposobu spania. Ponadto kładąc się na materacu, nie poczujecie mało przyjemnego odczucia gwałtownego zapadnięcia się. Proces przystosowania się pianki do Was jest subtelny i stopniowy. Dzięki temu odczujecie jak wasze ciało ulega rozluźnieniu oraz odprężeniu.  Tworzywo uwzględnia nie tylko temperaturę waszego organizmu ale również jego wagę.  To połączenie gwarantuje komfortowe ułożenie ciała w trakcie snu. Dzieje się tak, gdyż w miejscu o największym ucisku panuje najwyższa temperatura. A czym ona jest wyższa, tym pianka staje się delikatniejsza. Żadne miejsce nie jest uciskane, dzięki czemu poprawia się krążenie. Żegnajcie nocne skurcze i „chodzące mrówki”. Kładąc się na materacu  termoplastycznym, ciężar waszego ciała rozkłada się równomiernie po całej jego powierzchni. Zapewnia to nie tylko przyjemny ale i zdrowy sen.  Doskonale sprawdzi się dla tych, którzy odczuwają  ból kręgosłupa czy stawów. Zalecany jest również dla osób, które ze względów zdrowotnych są narażone na odleżyny.

Podsumowując podpunkt a)  trudno o bardziej spersonalizowany materac, niż ten z pianki memory. Łącząc ze sobą wytwarzane ciepło oraz nacisk ciała, tworzy odbicie Waszej postury w materacu. W tym momencie do akcji wkracza druga, równie ważna cecha produktu – pamięć!

Wyobraźcie sobie sytuacje, w której wracacie po ciężkim dniu do domu. Kładąc się do łóżka chcecie wyprostować swoje nogi i szeroko rozłożyć ręce.  Niestety wasz materac przypomina Wam, że zeszłej nocy spaliście w pozycji embrionalnej, skuleni niczym piłka. Z marzeń o wyprostowaniu ciała zostaje wybór spania w tej samej pozycji co zeszłej nocy  lub walczenie z nierównościami do momentu, aż ponownie materac się dopasuje do Waszego ciała. Straszne prawda?

Spokojnie… wybierając materac od dobrego producenta, taki scenariusz Wam nie grozi! Tak jak już wspomniałam pianki termoplastyczne mają świetną pamięć. Po każdej drzemce, czy zmianie pozycji w czasie snu,  wracają do swojej pierwotnej formy. Szanujący się sklep online bez wahania udzieli Wam na to gwarancji!

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając materac z pianką termoplastyczną?

O tym, że na dobry materac składa się z kilku warstw. Różnych warstw (np. pianki podtrzymującej, systemu pocket, maty kokosowej lub wkładu lateksowego). Bardzo ważnym elementem jest odpowiedni pokrowiec. Zapewniający odpowiednią wentylację powietrza. W innym wypadku materac termoplastyczny będzie bardziej pełnił funkcję grzejnika, (którego użyjecie tylko w trakcie bardzo srogiej zimy) niż materaca. Natomiast odpowiednio opakowany zadowoli zdecydowanie tych, którym marzną w nocy nogi – dzięki opisanej wyżej funkcji poprawy krążenia.

A Kto marzy o materacu z pianką memory?

Z pewnością alergicy – pianka jest wolna od alergenów takich jak np. roztocza kurzu.  Zdecydowanie zakochają się w nim osoby, które lubią otaczać się delikatnością i otulać miękkością. Niejednokrotnie produkt porównywany był do chmurki, na której można szybować w sennych przestworzach. A każdy rodzic pragnie uchylić nieba swoim dzieciom, dlatego zalecana jest dla najmłodszych. Może w czasie snu, zdradzi im sekret na niezawodną pamięć.