Od dziecka zwracano nam uwagę jak zachować prawidłową postawę ciała. „Nie garb się”, „siądź prosto”, „wyprostuj plecy”- chyba każdy z nas, choć raz zetknął się z taką uwagą. Dla bardziej opornych, w przyswajaniu tych zaleceń powstały „pajączki”, które pikają gdy tylko oponent się zgarbi. W trakcie dnia staramy się pilnować i prostować plecy – wyglądamy lepiej, wydajemy się pewniejsi siebie oraz wyżsi. Noc, to dla naszego kręgosłupa moment, gdy może odpocząć. Nie musi utrzymywać naszego ciała w pionie oraz ciężkiej głowy, od gonitwy myśli.

To od Was zależy, czy Twój kręgosłup w nocy odpoczywa, czy dalej pracuje.

Jednakże, jeśli Wasz materac jest nieodpowiedni , kręgosłup nie może zrobić sobie wolnego. Musi ciągle pracować, by utrzymać ciężar ciała. W prosty sposób można mu (sobie) pomóc. Nasz kręgosłup składa się z cięższych i lżejszych odcinków ciała, które kładą różny nacisk na powierzchnię. Jeśli chcecie by sen był komfortowy i zapewniał odpoczynek, materac musi dostosowywać się do wspomnianych nacisków.

System pocket odpowiada za relaks Waszego kręgosłupa.

                W tym celu powstał system pocket – system 7 stref nacisku. Sprawia on, że cięższe odcinki ciała np. biodra, otrzymują mocniejsze wsparcie. „Nie zapadają się” w materac, utrzymując prawidłową postawę kręgosłupa w czasie snu. Wskazane jest by podczas spania, nasz kręgosłup był ułożony w linii prostej, niezależnie od przybranej pozycji ( na boku, plecach czy brzuchu). Taką samą rolę w tej sytuacji odgrywa materac, jak i poduszka na której śpisz.

Jak działa system pocket – mata punktowa.

Na każdy metr kwadratowy materaca, przypadają 262 sprężyny. Każda z nich jest umiejscowiona w osobnej kieszonce. Razem tworzą matę o punktowej elastyczności. Dzięki niej cięższe fragmenty ciała otrzymują dodatkowe wsparcie. Sprężyny są bardziej oporne na nacisk, zachowując odpowiednie ułożenie ciała.

Wybierając materac z system pocket dbacie o swój kręgosłup każdej nocy i obniżacie ryzyko bólów pleców. W ten sposób poprawiacie nie tylko komfort Waszego snu, ale i funkcjonowanie w czasie dnia.