OK, zgodzę się, że mogą być wśród Was osoby, które lubią sobie poleżeć w łóżku z katarem. Powodów jest co niemiara:

1. Wolne od pracy i domowych obowiązków.

2. Towarzyszy temu ciepła kołdra i kubek rozgrzewającej herbaty lub gorącej czekolady.

3.  Czas na nadrobienie zaległości serialowych i w programach typu reality show. 

4. Spanie z wyłączoną funkcją budzika, nawet kilka razy w ciągu dnia!

A co jeśli to łóżko (a dokładniej materac / pościel) przyczynia się do kataru?

Kładziecie się spać ze świadomością, że rano znów będziecie mieć zatkany nos lub co gorsza, nastąpi to w środku nocy i obudzicie się z wrażeniem, że za chwilę się udusicie lub dopadanie Was męczący kaszel. Nie zazdroszczę Alergikom! Oni naprawdę mają trudny orzech do zgryzienia. Zapewne w domowym zaciszu ich materac oraz pościel jest przystosowana do stanu ich zdrowia. Trudność pojawia się, gdy odwiedzają wujka, który obchodzi 70 – urodziny i trzeba wypić za jego zdrowie dwa dni z rzędu.

 

W przyczynie leży sekret problemu

Przyczynami alergii, która nasila się w czasie snu, mogą być alergeny grzybów pleśniowych oraz roztocza kurzu domowego. Te ostatnie w szczególny sposób upodobały sobie sypialnie, a dokładniej Wasz materac i pościel. Nie, nie dlatego, że jest wygodny!  Lubią go, ponieważ na nim śpicie (czasem razem z psem lub kotem), zostawiając w łóżku swój naskórek. Więc jeśli kiedyś pomyślicie, że nikt nie darzy Was sympatią, jesteście w błędzie – roztocza Was uwielbiają, tak jak wilgoć w połączeniu z ciepłem.

Nie martwcie się na zapas! To, że one lubią Was nie oznacza, że Wy też musicie je lubić! Tym bardziej, że jeśli śpi za dużo osób i „zwierzątek” na jednym materacu robi się ciasno - nie sądzicie?

Przechodząc do sedna sprawy, jaki materac jest odpowiedni dla alergika!

Materac dla alergików, powinien zawierać pewne właściwości:

1. antygrzybiczne – Grzyby niech rosną sobie w lesie - tam gdzie ich miejsce, albo na serze - jeśli ktoś lubi pleśniowy.

2. antybakteryjne – dzięki nim, roztocza nie polubią Waszego materaca. Właściwości antybakteryjne stwarzają nieprzyjazną atmosferę oraz niesprzyjające środowisko do rozwoju bakterii.

3. hipoalergiczne – Tworzą barierę, która uchroni Wasz materac przed najbardziej nachalnymi osobnikami roztoczy, odpowiedzialnymi za alergię na kurz.

Te trzy cudowne moce, posiada materac lateksowy. Jest on stworzony z naturalnego tworzywa, pochodzącego z drzewa kauczukowego. Reguluje właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, a więc utrzymuje jego higienę. 

Problem rozwiązany. Katar rezerwujemy tylko na jesienne przeziębienia, a nieproszone towarzystwo nie zagląda nam już do łóżka. Sen nabiera spokojnego wymiaru, bez duszących koszmarów .